DigitalU angajează Digital Marketing Junior

metaverse graphics

Căutăm o persoană care să completeze echipa de Digital Marketing și PR a agenției DigitalU, printr-o prezență plăcută, calități creative deosebite și experiență în crearea, derularea și optimizarea următoarelor tipuri de campanii pentru clienți din diferite industrii:

– Google Adwords (search, GDN);

– Facebook Ads;

– Alte platforme.

Candidatul ideal: calificat în AdWords și cu experiență în publicitate online și social media.

Descrierea jobului

Jobul presupune executarea zilnică a următoarelor operatiuni, dar nu numai:

– redactare texte promoționale pentru campanii Facebook / Google;

– monitorizare și optimizare campanii publicitare;

– analiza permanentă a rezultatelor și efectuarea de propuneri de schimbare;

– monitorizarea și implicarea activă în interacțiunea cu vizitatorii site-urilor sau paginilor de social media din portofoliu;

– crearea de rapoarte săptămânale / lunare.

Cunoașterea noțiunilor de SEO reprezintă un avantaj

Beneficiile jobului

– integrarea într-o echipă tânără, dar foarte experimentată și competentă;
– îmbogățirea cunoștințelor prin integrarea muncii obișnuite de copywriting cu cea de promovare online;
– sediu ultracentral;
– program flexibil;
– posibilitatea de a avansa dupa primele 6 luni.

Descrierea companiei

Suntem o agenție interactivă de web design și marketing digital, cu capital românesc, care activează pe piață furnizând servicii web de peste 10 ani. Având sediul principal în București și un birou secundar în Italia, dispunem de flexibilitatea și resursele necesare pentru a răspunde solicitărilor clienților noștri din întreaga lume.

Aplicând la acest post, aveți ocazia să vă alăturați unei echipe tinere, dar premium din toate punctele de vedere. Suntem și dorim să construim în continuare o echipă cu calități atât umane, cât și profesionale deosebite. Lucrăm pentru clienți medii și mari, dar și pentru proiecte proprii și ne confruntăm cu provocări la fiecare pas.

Dacă îți plac provocările, dacă vrei să înveți mereu ceva nou, vino alături de noi și îți promitem că vei avea parte exact de acest lucru.

Dacă vrei să ne cunoaştem, trimite-ne CV-ul la social@digitalu.ro!

NOUTĂȚI

Articole similare

Credius

Ce a dorit clientul? Încă de la începutul colaborării, Credius și-a dorit aproape tot ce avem de oferit. Drept urmare, i-am pus clientului la dispoziție

Citește